ГОДИННИК БЕРНАРДИНІВ

Костел отців Бернардинів збудував на початку XVII віку славний будівничий Павло Римлянин. Разом з монастирем він становив оточену ровом фортецю, що прилягала до мурів міста поблизу Галицької брами.
На старовинній вежі костелу, що має 38 метрів висоти, вибивав години дзиґар.
Одна з легенд розказує, як монах, котрий опікувався годинником, врятував місто від ворожого нападу.
Протягом кількох віків аж до останньої війни вибивав дзиґар години на п’ять хвилин раніше від усіх міських дзиґарів.
Як? – здивуєтеся ви. Кілька віків – не років і не місяців! – годинник квапився на цілих п’ять хвилин і ніхто на це не звернув увагу? Ніхто не припинив це неподобство?
Якраз навпаки. Звертали увагу. Але без тіні обурення. Навпаки – з вдячністю.
І вдячність належала тому безіменному монахові, який приставлений був до дзиґаря і пильнував за ним. Одного вечора він піднявся на вежу і побачив, як татарські загони мчать до Галицької брами.
Що було робити? Кричати? Але хто почує з такої висоти?
І тоді чернець перевів велику стрілку дзиґаря на п’ять хвилин уперед – якраз на ту вечірню годину, коли зачинялися брами міста. Щойно пролунав дзвін дзиґаря, брами зачинилися. І саме вчасно – татари уже були під мурами.
Після цього годиннику на костелі було даровано «привілей» дзвонити на п’ять хвилин раніше за всі інші міські годинники.
Його значення зросло у 1826 році після падіння ратуші — відтоді протягом десятиліття він залишався єдиним міським годинником. У 1880 році годинник з вежі бернардинів повезли на ремонт до Праги, оскільки у Львові не було майстрів, які могли б його полагодити.
Нове життя годинника бернардинів розпочалося у 1985 році. Львівський годинникар Василь Котик відреставрував старий дзигар, встановивши новий механізм, виготовилений на заводі «Кінескоп».
Тоді ж на вежі встановили радянську підсвітку циферблату. Цікавим є те, що цей механізм, на відміну від годинника на Ратуші, розташований на тому ж рівні, що і стрілки.
Зараз ним частково опікуються монахи. Годинник працює, але він «німий» і спішить на 20 хвилин…

💕Ласкаво просимо💕

https://natalia18.com.ua

🏨м.Львів
площа кн.Ярослава Осмомисла, 7
📞097-420-27-31 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *