Куди піти у Львові

Недалеко від Високого замку, у мальовничому парку, що зветься Шевченківський гай, знаходиться одна з найбільших перлин міста – Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького. Музей був створений за етнографічним принципом, у 1971 році, з метою порятунку пам’яток дерев’яної архітектури, предметів побуту і зразків народного мистецтва усіх історико-етнографічних груп Західної України, що сформувались наприкінці XIX – початку XX століття. Це Бойківщина, Лемківщина, Гуцульщина, Волинь, Поділля, Полісся, Буковина, Покуття, Закарпаття і Львівщина. Кожній з них присвячений окремий сектор – мікро село. Збережено автентичність інтер’єрів, що дає відвідувачам повну картину життя, праці і відпочинку мешканців західноукраїнського села кінця XIX – початку XX століття. Сьогодні львівський музей є одним з найбільших музеїв під відкритим небом в Європі. На території, що становить 36.5 гектарів, відтворено 110 пам’яток народної дерев’яної архітектури.
Особливою окрасою та гордістю Музею є його храми. В Музеї їх налічується сім, що є найбільшою добіркою сакральної архітектури у світових скансенах.
 Надзвичайно багатими є музейні фондосховища. В них зібрано майже 21 тис. експонатів. Це колекції одягу і тканин, меблів, музичних інструментів, кераміки, прикрас, ікон, предметів церковної атрибутики, тощо. Унікальною є збірка рукописів і стародруків, яка нараховує понад 120 експонатів.
Музей став одним з найулюбленіших місць відпочинку львів’ян та гостей міста. Тут проводять фольклорні ярмарки, фестивалі народної музики, виступи народних колективів та інше. У виставкових залах Музею можна познайомитись з творами митців, фондовими виставками. Вже понад 40 років туристи з різних країн світу отримують незабутні враження від знайомства з Музеєм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *