Львівський “Вернісаж”

Львівський “Вернісаж” давно уже став своєрідною візитівкою Львова. Кожен гість нашого міста, якщо хоче залишити собі на згадку якийсь сувенір про Львів, неодмінно завітає сюди і підбере собі якусь річ відповідно до своїх смаків та фінансових можливостей.

Зараз цей мистецький ринок знаходиться на площі Театральній, але мало хто пам’ятає, що славнозвісний “Вернісаж” розпочинався в далекі роки перебудови на колишньому дитячому майданчику на перетині вулиць Краківської та Вірменської.
І завдячує свої він своїй появі художникам. Вони першими почали виставляти тут свої роботи на продаж. А вже потім, до них долучилися майстри інших творчих ремесел.
Згодом імпровізований мистецький ринок перемістився на площу Театральну. Великий вплив на таке переміщення мав другий фестиваль “Вивих”, який проходив у Львові в 1992 році.
Але з тих пір пройшло дуже багато часу і місце зустрічі творчих людей перетворився на типовий ринок, де вже майже не зустрінеш майстрів, котрі своїми руками роблять цікаві мистецькі речі. В більшості тут працюють посередники та перекупники, котрі часто продають речі, котрі виготовлені на промисловій основі.

Продають на Вернісажі всілякі вироби з видами Львова (картини, гравюри, відкритки, посуд), глиняні пивні кухлі і розписне кухонне начиння, прикраси ручної роботи з бісеру, шкіри, срібла, дерева, ляльки-мотанки, обереги, вироби зі скла та деревяну різьбу і справжні українські вишиванки.
Важко описати весь спектр автентичних витворів місцевих майстрів, які розміщує Львівський ринок «Вернісаж». Саме тут можна зустріти відомих людей: популярних майстрів та українських телеведучих, актрис, співачок. Адже головною родзинкою «Вернісажу» є ексклюзивність виробів, які більше ні на кому не побачиш.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *