Музей Івана Франка у Львові

Музей Івана Франка знаходиться у мальовничій місцевості Львова, поблизу Стрийського парку, стоїть будинок, до якого вже понад шістдесят років приходять люди, як до національної святині. У цьому будинку видатний письменник, учений, політичний та громадський діяч жив, написав свої найкращі твори, і звідси пішов у безсмертя. У музеї повністю відтворено робочий кабінет Івана Франка – його улюблену кімнату. Збереглися фортепіано, за яким сидів Іван Якович, робочий стіл, за яким він працював.

На письмовому столі Франка – його особисті речі: чорнильниця з ручкою, книги, гуцульський ніж для розрізування паперів, підсвічник, скринька для рукописів. За цим столом письменник написав сотні творів, у тому числі й поему «Мойсей». Біля стола поруч із кріслом – рибацька сітка, сплетена письменником власноруч. Тут стоять Франкові шафи з книжками, на стінах портрети і малюнки Івана Труша, близького приятеля письменника.
У будинку є конференц-зал, виставкові зали (де відбуваються змінні виставки). Тут проходять творчі вечори, зустрічі з літературними діячами, щорічний концерт приурочений до дня народження Івана Франка, “Ніч в музеї”, покази кінофільмів, різноманітні заходи для дітей. Музей організовує і проводить щорічні “Франківські читання”, на яких з франкознавчими доповідями виступають співробітники музею та інших наукових установ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *