Музей пошти у Львові

Музей присвячений найстарішій пошті у Східній Європі та історії розвитку поштової справи на Галичині загалом. Музей розташований в Палаці Бандінеллі, що на площі Ринок, 2. На даний момент музей не працює.

За інформацією істориків, на початку XVII століття купець з Італії Роберто Бандінеллі, відвідавши Львів, вирішив тут залишитися, одержав львівське громадянство, купив будинок та зайнявся новим та незвичним для міста бізнесом: він започаткував тут класичну пошту європейського зразка.

У 1629 році польський король Сигізмунд III надав Бандінеллі привілей на утримання регулярної королівської пошти і титул королівського постмагістра.

Львів’яни могли щосуботи відправляти й одержувати листи з усієї Європи, але ці послуги коштували неймовірно дорого. Відправка лише шести грамів кореспонденції, наприклад до Гданська, дорівнювала денній платні кваліфікованого ремісника. Папір був у ті часи важким і невдовзі львівська Рада відмовилась від таких дорогих послуг. Бандінеллі вклав у цю справу немалі гроші і фактично дії Ради розорили його.

12 грудня 2008 року, у рамках святкування 10-річчя внесення Ансамблю історичного центру Львова до списку світової спадщини ЮНЕСКО, в палаці Бандінеллі на пл. Ринок відбулося урочисте відкриття Музею пошти.

У відділенні поштового зв’язку № 6, яке знаходиться на першому поверсі палацу Бандінеллі, поруч з музеєм, для погашення вихідної кореспондеції та потреб колекціонерів, використовуються два спеціальних поштових штемпелі постійної дії — пам’ятний «Пошта на Ринку. 1629» та з перевідною датою «Пошта на Ринку. Львів-6».

В експозиції музею представлені близько ста експонатів, в яких відображено історію розвитку поштової справи у Галичині. Історія поштарства XVII-XIX століть розмістилася у трьох залах. Більшість з експонатів — велика рідкість, як, наприклад, валіза короля Шведської імперії та Польщі Сигізмунда ІІІ Ваза.

Серед експонатів: старовинні дорожні скрині, поштові сумки, зброя, яку носили поштарі, сурма, перші листівки та мундир 30-х років ХІХ століття.

#HOTEL”Natalia-18″ 

🏨м.Львів

площа кн.Ярослава Осмомисла, 7

📞097-420-27-31 готель

📞068-556-67-64 ресторан

#HOTEL”Natalia-18″ #lviv #hotel #restaurant #готель #ресторан #львів #фестиваль #музей #historylviv #історіяльвова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *