Музично-світловий фонтан біля Оперного театру

Музично-світловий фонтан біля Оперного театру

У Львові від 22 жовтня запрацював новий фонтан на площі перед Оперним театром. Фонтан є і музичним, і світловим. Два рази на день – о 12:00 та о 18:00 – тут відтворюють композиції львівських виконавців.
Фонтан зробили сухим. У холодну пору року його відключать і він перетвориться на пішохідну зону.
Облаштування нового фонтану біля Оперного театру профінансував благодійний фонд «Сокар Благо». Приблизна його вартість 1,5 млн. доларів – понад 28 мільйонів гривень.
Проект реконструкції фонтану та площі розробили київські архітектори. Автори: Іван Юнаков, Андрій Карпов, Ярослав Катрич, Максим Астрейко, Володимир Томіленко.
При розробці проекту реконструкції площі навпроти Оперного театру автори поставили перед собою 3 основні завдання:
1) Зробити її сучасною та цікавою в контексті навколишньої забудови і підкреслити архітектуру головного фасаду оперного театру, який є бездоганним акцентом площі.
2) Змінити філософію фонтану, зробивши його сухим, щоб нічого не перешкоджало огляду театру з протилежного боку площі. У холодну пору року фонтан відключать, і він перетвориться на пішохідну зону, яка може бути також використана для встановлення ялинки або сцени для проведення міських заходів.
3) Створити новий імідж площі шляхом залучення творчої еліти. Для цього пропонується повністю звільнити її від атракціонів і МАФів, встановити зручні лавочки, вбудовані в парапети зелених зон, з розетками для зарядки ноутбуків і телефонів. Велика кількість посаджених дерев і чагарників візуально відмежує площу від галасливих доріг і вітру, дозволить комфортно провести вільний час. З’являться також безкоштовний wi-fi з онлайн бібліотекою, інформаційні бокси, будуть встановлені велопарковки.
Обрис площі — силует скрипки, гриф якої примикає до Оперного театру. Струни виконані азбукою Морзе з RGB LED підсвічуванням і читаються, як «Місце можливостей». Відкритий для світу. Львів — місто кохання. Місто вільних людей.
Міні-метеостанція, розроблена інженерами, регулює напір і висоту струменя фонтану залежно від погоди і сили вітру. Синхронізація фонтану з оперним театром дозволить насолодитися виставою не тільки всередині театру, а й ззовні. Фонтан став частиною сценічної опери, завдяки тому, що струмені води з форсунок паралельно «заграють» як еквалайзери. У темний час доби фонтан підсвічується RGB LED підсвічуванням малого споживання. У гранітному мощенні, виконаному в двох кольорах: сірому і темно-сірому, також встановлені лінійні LED підсвічування, які висвітлюють площу в темний час доби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *