Осінь – час для музеїв

Ми вважаємо, що осінь – це чудова пора для відвідування музеїв. Ну і звичайно ж, у Львові їх знаходиться дуже багато, тому кожен зможе обрати для відвідування заклад, який до вподоби саме йому. Ми будемо по-трішки знайомити Вас з львівським музеями, а далі справа за Вами😉
Отож, першим буде – Музей сакральної барокової скульптури Йогана Георга Пінзеля.
Один з найвідоміших об’єктів туристичного Львова.
Йоган Пінзель – унікальний майстер пізньобарокової скульптури.

Попри спроби ретельних досліджень ми майже нічого не знаємо про його етнічне походження, місце та час народження, причини появи на території Галичини.

Проте саме йому доля надала можливість плідно попрацювати над багатьма проектами, залишивши нам чудові скульптури у Львові, Бучачі, Городенці, Монастириськах та інших місцевостях краю. Довший час творчість Пінзеля залишалась невідомою ширшому загалу, і лише з моменту відкриття музею в 1996 р. та посилення подальших досліджень вона стала сенсацією у світі мистецтва.

В 2013 р. тріумфально пройшла виставка робіт майстра в Луврі.
[Автор тексту-опису музею Ігор Лильо]

Наступний об’єкт – Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського.
Один з найкращих українських митців
Музей знаходиться в колишній творчій майстерні художника.

Цікаво, що попереднім її власником був також художник — знаменитий поляк Ян Стика.

Разом із кількома іншими польськими колегами він свого часу працював над створенням знаменитої Рацлавицької панорами, що сьогодні експонується у м. Вроцлаві.

Великим поціновувачем творчості Новаківського був Митрополит Андрей Шептицький. Саме він викупив будинок, плануючи його під музей, а потім передав художникові. Фахівці цілком справедливо вважають О. Новаківського одним із найкращих українських митців, що працював у стилі пізнього експресіонізму.

Щороку напередодні свята св. Миколая Митрополит А. Шептицький мав звичку навідувати Новаківського, як і інших найкращих українських митців, і часто купував його твори. Таким чином, багато з них потім потрапили в збірку Національного музею у Львові.
[Автор тексту-опису музею Ігор Лильо]

Плануйте подорож до Львова🙂 та не забувайте, що, готель “Наталія18” завжди чекає на Вас!
Для бронюбвання номерів звертайтесь за телефоном: +380974202731

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *