Що цікавого у Львові?

Львів багатий своєю історією. …
У 1889-1890 року на перехресті Леона Сапеги ( сьогодні Степана Бандери ) та Коперніка за проектом архітектора Ю. К. Яновського була споруджена будівля австро – угорської жандармерії в стилі неоренесансу. Будівля самої в’язниці була зведена в’язниця під час принадлежності міста до я Польщі , у 1918-1920роках.
У 1941-1944 споруда використовувалась як слідча в’язниця гестапо . Тюремний двір викладений надгробками зі старого єврейського кладовища . Довгий час в тюрмі утримувався відомий польський вчений Казимир Бартель.
Створення Національного музею-меморіалу жерт окупаційних режимів «Тюрма на Лонського» було важливим з огляду на його суспільне та історичне значення для збереження національної пам`яті . Ця найбільша у Західній Україні в’язниця є не тільки нагадуванням про жахіття тоталітарного минулого я СРСР, німецького та польського окупаційних режимів , але й застереженням для українців від повторення жахливої трагедії тоталітарного суспільства .
Упродовж функціонування музею його наукові працівники записали на аудіо та відео близько 50 спогадів колишніх в’язнів тюрми та учасників визвольного руху , зібрали і відсканувати понад 2000 фото та документів , що стосується науково – дослідної тематики дослідження дослідження історії в’язниці , зокрема періоду діяльності представників дисидентського руху. Також працівники музею провели пошук експонатів та поповнення музейної колекції, на основі якої проводять підготовку до відкриття другого етапу експозиції на другому поверсі музею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *