ТОП-10 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ МІСЦЬ У ЛЬВОВІ

 Місто Лева – одне із наймальовничіших міст в Україні, в якому змішані барви: і середньовічних башт, і австрійських будиночків, і зелених парків. Тут кожна будівля дихає своєю історією, кожна вуличка зберігає пам’ять про обличчя людей різних століть. Щоб краще познайомитись з душею міста, рекомендуємо наш «ТОП-10 найпопулярніших місць у Львові», за цим невеличким путівником гості міста віднайдуть для себе щось нове та незвичне.

 

1.Каплиця Боїмів

Каплиця Боїмів була зведена ще в ХVII столітті на місці старого кладовища. Вона стала усипальницею для давнього угорського роду Боїмів. Хто сконструював цей справжній витвір мистецтва, достеменно невідомо. Проте знавці порівнюють львівську каплицю з усипальницею в краківському Вавелі. Більше аналогів каплиці Боїмів у Європі немає.
У 18 столітті поховання з усипальниці були перенесені на місцевий цвинтар. А сама споруда стала суспільним надбанням. 1968 року каплицю зробили відділом Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького. З тих пір усі охочі можуть оглянути дуже красиву сакральну споруду не тільки зовні, але і всередині.

Упізнати цю споруду досить легко навіть здалеку. Крім практично чорного фасаду вона вирізняється скульптурою Ісуса Христа на куполі. Цікаво, що Ісус тут зображений сидячи, він підпирає голову рукою. Це досить незвичайне виконання скульптури Божого Сина.

 

Вартість: Для дорослих – 30 грн, в складі групової екскурсії – 60 грн. Для дітей – 9 грн, в складі групової екскурсії – 15 грн. Вартість відвідування може змінюватися.

Графік роботи: щодня, крім понеділка, з 10:00 до 19:00.

Адреса: каплиця Боїмів у Львові розташована на вулиці Катедральній.

 

 

 

 

2.Аптека-музей

Якщо за останні кілька років у Львові з’явилася купа нових туристичних родзинок, то Аптека-музей давно вже славиться як один із найбільш унікальних львівських музеїв. Протягом багатьох років аптеці вдається поєднувати медичну складову з туристичною. Адже, незважаючи на те, що її щодня відвідують десятки туристів, тут не припиняють реалізовувати медичні препарати. Якщо мандрівники з захопленням розглядають всілякі колбочки, траворізки, таблеткові машини, то місцеві городяни приходять сюди за тим, що лікар прописав.

Працює історична аптека Львова з 1735 року. Атмосфера в залах цілющого музею дуже вражає. А експонати перенесуть на кілька століть у минуле, можна сказати, у час зародження сучасної медицини.

*Аптека-музей також має маленький затишний дворик, який ідеально підходить для гарної фотосесії.

 

Вартість: для дорослих –15 грн; для студентів – 10 грн; для дітей шкільного віку – 7 грн.

Адреса: вулиця Друкарській, 2.

Графік роботи: щодня з 10:00 до 18:00

 

 

 

 

3.Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай»

Якщо ви є прихильником історичних музеїв, тоді обов’язково варто відвідати «Шевченківський гай», який розташувався на території львівського парку «Знесіння». Унікальний музей під відкритим небом зібрав у своїх експозиціях більше 20 тисяч експонатів. Це старовинні ікони, меблі, посуд, прикраси, одяг і численні предмети селянського побуту. Головним же надбанням музею є народна дерев’яна архітектура.

Найстарішу хату, яка є в «Шевченківському гаю», побудували 1749 року. А унікальна дерев’яна церква Святого Миколая, привезена з села Кривка, датується 1761 роком.

 

Графік роботи: щодня з 09:00 до 20:00, у зимовий період – до 18:00.

Вартість: звичайний квиток – 30 грн; пільговий квиток – 20 грн; екскурсійний квиток – 100 грн. Вартість квитків може змінюватися.

Адреса: вулиця Чернеча Гора, 1.

 

 

 

 

4.Домініканський костел і підзмелля.

Релігійна архітектура Львова займає найважливіше місце серед його пам’яток. Однією із цікавинок є Домініканський костел, а в минулому монастир XIII століття. Його величні фасади в стилі пізнього бароко складно не помітити. На думку деяких істориків, тут колись був палац самого князя Лева Даниловича.Найбільш цікавим буде огляд підземелля Домініканського монастиря, одного з найбільш захопливих львівських підземель. Нині це місце належить Музею історії релігії. Відвідавши його, можна побачити справжню кімнату тортур, де проводила свої допити інквізиція, келію монаха-аскета, замурованого з власної волі, й інше моторошне, але водночас захопливе відлуння минулого.

Атмосферу місця не передати словами. Тим паче в поєднанні з легендами та історіями підземелля, які переказують місцеві гіди.

 

 

Вартість: вхід у Домініканський костел вільний.

Огляд підземелля: для дорослих – 35 грн; для дітей шкільного віку та студентів – 25 грн.

Графік роботи: Початок екскурсій – об 11:00, 14:00 і 17:00.

Зачинено в понеділок 

Адреса: Музейна площі, 1 у історичному центрі Львова.

 

 

 

 

5.Лиса гора

Історія Лисої гори розпочалася разом з історією міста Львова. Саме тут у ХІV столітті розміщувався другий замок-палац короля Лева Галицького. Сама назва гори народилася після нападу ляхів на місто у 1340 році. Тоді було зруйновано замок короля Лева, проте відбудовувати його ніхто так і не став. Багато років гора була спустошена, на ній не було ні лісу ні будівель, за те її і почали називати Лисою.

З гори відкривається чарівний краєвид та неповторні пейзажі прекрасного міста Львова. Вибираючись на вершину Лисої гори варто бути обачним та обережним, так як там є немало крутих схилів.

 

 

 

 

6.Італійський дворик

Однією з найвизначніших пам’яток цивільної ренесансної архітектури ХVІ століття в Україні є кам’яниця Корнякта на площі Ринок, 6 у Львові. Творець будинку архітектор Петро Барбон, італієць за походженням, поєднав у ньому форми італійського ренесансу з місцевими старовинними традиціями будівництва.

В будинку є прекрасне просторе внутрішнє подвір’я в стилі італійського Ренесансу з триярусни

ми відкритими галереями, що чарують ритмом аркад, спертих на колонах тосканського ордеру.

Вражає гармонійність пропорцій подвір’я. Масивні, легко опуклої форми колони першого поверху замінюються на наступних поверхах стрункішими і більш граціозними колонами, які на третьому поверсі завершуються іонічними капітелями. Італійський дворик не має аналогів в Україні. Близько ста років тут діє Львівський історичний музей. Його головна принада — «королівські зали», мебльовані у стилі львівських палаців XVIII-XIX ст.

 

Графік роботи: щодня з 10:00 до 22:30

Адреса: площа Ринок, 6

 

 

 

7.Будинок Івана Франка

Ще один заклад з розряду “нафталінових” – це меморіальний музей Івана Франка. Закладу вже 76 років. І, якщо узагальнювати, видається, що з цього часу ніби нічого не мінялося, крім хіба що лампочок у світильниках.

Але це не привід відмовити собі у візиті до будинку, де жив і творив видатний літератор Іван Франко.

Там досі зберігається його фортепіано та робочий стіл, на якому автентичні чорнильниця з ручкою, книги, гуцульський ніж для розрізування паперів, підсвічник, скринька для рукописів.

 

 

Графік роботи: щоденно з 10:00 до 17:00

Зачинено у вівторок

Адреса: вул. І.Франка, 152-154

 

 

 

 

 

 

8.Двір загублених іграшок

У цьому незвичайному дворі зберігаються ляльки, плюшеві ведмеді, брязкальця, садові гноми, пластмасові Карлсони та інші іграшки. Антураж створює містичну атмосферу. За словами місцевих жителів, виставлена на загальний огляд колекція належить одному з мешканців. Про існування цього двору знають навіть не всі львів’яни.

 

 

Вхід – вільний

Адреса: площа Ринок, 13.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.Ботанічний сад ЛНУ імені Івана Франка

Це чудовий вибір для прогулянки, адже тут дуже яскраво та атмосферно.

Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка є одним з найстаріших садів України та Східної Європи. Заснований у 1852 році, він має тривалу історію та надзвичайно багату колекцію рослин. Сьогодні ботанічний сад – навчальна, науково-дослідна та природоохоронна установа при франковому університеті. Територіально розміщений на двох ділянках у межах міста Львова (вул. Кирила і Мефодія, 4 (2 га); вул. Черемшини, 44 (16,5 га)).

Ботанічний сад веде широку просвітницьку діяльність, яка спрямована на поширення ботанічних та екологічних знань серед населення. З цією метою Ботанічний сад щорічно проводить дні відкритих дверей, які мають змогу відвідати мешканці та гості міста.

Графік роботи: щоденно з 11:00 до 18:00

Зачинено в суботу

Адреса: вул. Черемшини,44.

 

 

 

10.Музей хвороб людини

Музей хвороб людини заснував 1896 року професор-патологоанатом Андрій Обжут. Кілька експонатів він привіз із Карлового університету з Праги. Деяким понад 150 років — колекції пухлин очей, цирозу печінки, патології новонароджених. У музеї є архів протоколів розтинів столітньої давності. Зараз колекція музею поповнюється після розтинів тіл померлих в моргу поруч.

 

 

 

Графік: з 9:00 до 17:00

Зачинено і суботу та неділю

Адреса: вулиця Пекарська, 52.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *