Цікаві місця Львова !

Львів подарував світові гасову лямпу, яка пізніше стала відома як «Віденська». Її винайшли місцеві аптекарі Ян Зег та Ігнацій Лукасевич в 1853.
“Гасова Лямпа” є першим в Україні музеєм-ресторацією. Присвячений заклад легендарному винаходу львівських аптекарів – гасовій лампі, яка широко використовувалась у другій половині XIX ст. В ресторації зібрано велику колекцію – понад 500 найрізноманітніших гасових ламп (настільних, підвісних, мініатюрних нічних, залізничних, морських, військових, медичних, шахтарських, поліцейських, туристичних і т.д.), а також фотографій і репродукцій численних світильників з короткими відомостями про них, що цілком відповідає експозиції музею. За цими експонатами можна прослідкувати всю еволюцію гасових ламп.
В ресторації-музеї знаходиться поки не найбільша, але вже майже, колекція гасових лямп в Європі.
Атмосфера справжнього львівського пабу доповнена вибухами, спалахами, запахом гасу та музикою у стилі гранж і рок. Потрапити до ресторану допомагає провідник із запаленим ліхтарем.
“Гасова лямпа” має три поверхи зі скляною терасою, яка відкриває гарний вигляд на Вірменський собор і показує міську ратушу з незвичного ракурсу. Біля входу за столом відвідувачів зустрічає винахідник гасової лампи – бронзовий Ян Зег.
Доволі оригінальними є сходи на 2-й поверх. Підніматися чи опускатися ними можна лише в одному напрямку, тому перш ніж ступити на них, потрібно звернути увагу на світлофор, якщо горить зелене світло – вмикайте кнопку та піднімайтеся. Оплачуючи рахунок, також будьте готові до сюрпризу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *