Український Лувр

Якщо в Парижі тисячі туристів стоять у черзі, щоб сфотографуватися з “Моною Лізою”, то у Львові треба вистояти чергу, щоб запхати руку в штани австрійському письменнику Захеру-Мазоху, металева скульптура якого з “сюрпризом” рекламує одну з популярних ресторацій.

Завдяки креативному розвитку львівських закладів харчування, коли похід на каву чи пиво перетворюються в цілу атракцію – турист все частіше робить вибір на користь чергової ресторації, аніж якогось музею.  Відтак, і за хлібом, і за видовищами – турист йде в кафе.

Тож частина музеїв сьогодні є тим місцем, де відносно спокійно і безлюдно. Серед них – Львівська національна галерея мистецтв.

Це, звісно, не паризький Лувр, але це – найбільший художній музей в Україні, в якому зібрані унікальні картини, скульптури, графіка та твори декоративного мистецтва країн Західної та Східної Європи.

Рішення про створення у Львові галереї європейського мистецтва було прийнято міським магістратом у 1897 році. У 1902 році першими експонатами стали твори художників: В. Леопольського («Смерть поета Ацерна», «Скупий»), Я. Стики, Ф. Вигживальського, Я. Матейка, Е. Окуня.

На початку 1907 року на кошти магістрату була придбана колекція західноєвропейського мистецтва українського цукрового магната з села Ситківці на Поділлі Івана Яковича, до якої входило близько 2 тисячі експонатів, в тому числі понад 400 картин. 14 лютого 1907 року ця колекція була перевезена до Львова і ця дата вважається початком музею. У Ситківцях довгий час працювали відомі художники, запрошенні родиною Потоцьких та робили численні копіювання відомих та знаних витворів мистецтва. Можливо свою колекцію поміщик Якович отримав від Потоцьких.

У 1914 році для галереї було спеціально придбано будинок по вулиці Оссолінських, 3 (нині вулиця Стефаника), що належав професору Львівського університету, історику та колекціонеру В. Лозинському.

До новоствореної галереї ввійшли збірки, подаровані Львову М. Топфером у 1905 році та Б. Ожиховичем у 1919 році.

У 1920-ті-1930-ті роки фонди музею поповнювалися переважно за рахунок робіт польських художників.

Після реорганізації львівських музеїв у 1939–1946 роках галереї були передані частини колекції музею імені Любомирських, Ставропігійського братства, Бібліотеки імені Баворовських, Історичного музею

Протягом 1960-х — 1990-х років Львівська картинна галерея перетворюється на значний музейний центр з кількома філіалами.

Тут ви ніколи не побачите черг, хоча квиток на вхід коштує в десятки разів дешевше, ніж у будь-який європейський музей .

 

Пориньте в атмосферу старовинного міста Лева  разом з hotel “Natalia 18”

https://natalia18.com.ua 🏨м.Львів
площа кн.Ярослава Осмомисла, 7

📞097-420-27-31

#львів #центрльвова #відпочинокульвові#вихідніульвові #музей#національна галереямистецтв #natainalgalleryofarts #готель#готельульвові #опера #львівськілеви#львівськакава #шоколад #львів #lviv#осінь #вихідніульвові #легендиміста#львов #ресторан #парк #околиціміста#акція #гарногодня @HOTEL “Natalia-18

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *