Жовква – обов’язковий заміський тур

Пропонуємо відвідати на зимових канікулах неймовірне місто Жовква – засноване в 1597 році, коронним польським гетьманом Жолкевським. В самому центрі гетьманом побудовано замок, який був оточений мурами та брамою. Перед замком розташувалась Ринкова площа оточена житловими кам’яницями із високими дахами. З 1678 р. Замок став королівською резиденцією Яна ІІІ Собеського. Перевагою є те, що всі визначні пам’ятки зосереджені в центрі Жовкви.

Це місто теж пориає в святкування Нового року та Різдва Христового, нагадуючи архітектурою та ярмарками, сам Львів та Краків. Проте тут без метушні, можна ознайомитись з історіє, відчути смак частувань та веселощів свят.

Жовква відома ще й такими місцями, які неодмінно треба відвідати:

  1. Собор св. Лаврентія — це один з найкрасивіших храмів в місті, який був збудований на штучному насипі у 1606-1618 рр. Будівництвом костелу займались Павло Щасливий, Павло Римлянин та Амброзій Прихильний. Храм збудований у плані латинського хреста. На сьогоднішній день тут знаходиться Парафіяльний костел св. Лаврентія Римо-Католицької церкви. У підземеллях храму похований Станіслав Жолкевський.

 

 

 

 

 

 

 

2. Домініканський костел постав на цьому місці в XVI ст. Три рази храм горів оскільки був збудований з дерева. Після останньої пожежі, новий храм вирішили збудувати із каменю. В інтер’єрі храму збереглись надгробки XVIІ ст. та залишки північно-східного муру. На сьогоднішній день храм належить Львівській архієпархії Греко-Католицької церкви, що названа ім’ям Великомученика Йосафата.

 

3. Синагога — одна з найбільших оборонних споруд у Європі збудована у 1692 році за сприянням Яна ІІІ Собеського, в стилі ренесансу. Завдяки міцним стінам використовувалась як башта міських укріплень. Під час радянських часі синагогу перетворили на склад. Святиня внесена в список Нью-Йоркського фонду світових пам’яток “100 пам’яток світу які знаходяться в загрозливому стані”. В перспективі ту планують відкрити Єврейський центр Галичини.

 

Отож, рекомендуємо помандрувати в інші куточки славетного Львова. А залюбки ми допоможемо організувати відвідини старого міста в стилі «ренесанс». На рецепції нашого готелю Ви можете замовити будь-яку екскурсію! Не витрачайте час на організацію, а насолоджуйтесь хвилинами відпустки разом з нами!

 

(фото використано з джерела Інтернет) 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *